Безпечні мінеральні добрива - міф чи реальність

Безпечні мінеральні добрива - міф чи реальність

Насамперед доцільно нагадати, що добрива - це органічні й неорганічні речовини, які застосовують для поліпшення умов живлення культурних рослин з метою підвищення врожаю й поліпшення його якості.

Основними речовинами, які необхідні рослині для ефективного росту і дозрівання є азот, фосфор та калій. Їх брак в ґрунті призводить до зниження врожайності і, як наслідок, зменшує доходи. Щоб підняти показники збору врожаю потрібна або зміна ділянки вирощування, або відновлення у ній запасу хімічних елементів.

Враховуючи багатовіковий досвід використання людиною органіки (гною, пташиного посліду тощо) ми намагаємось поповнити запас поживних речовин  грунту, споживаних культурами для зростання і розвитку. При цьому досить часто забуваємо, що органічні добрива в процесі мінералізації перетворюються на хімічні елементи, а саме це є азот, фосфор, калій, магній, кальцій, сірка і мікроелементи, які застосовуються рослиною. У той же час залишаємо поза увагою небезпечні наслідки, як результат неправильного їх використання.

До прикладу, застосування свіжого гною здатне спровокувати опік коренів рослин і грибкові захворювання; використання добрив тваринницького господарства може спричинити поширення небезпечних для людей захворювань (багато хвороб здатні передаватися від людини до тварини і назад).

Таким чином переконуємось - існує тісний зв'язок: органіка, хімічні елементи, ґрунт, рослина, урожай, людина. При цьому мінеральні і органічні добрива виконують одну і ту ж функцію - наповнюють поживними речовинами ґрунт, що використовується рослинами для зростання і розвитку.

 Також мінеральні добрива є найбільш ефективним, швидким і безпечним (при правильному використанні) способом підвищення родючості ґрунту. Всі, хто вирощує сільськогосподарські культури, займається овочівництвом чи садівництвом, прагнуть отримувати високий та стабільний урожай, який є корисний для споживання має гарний вигляд та бездоганні смакові якості.

Тому використання мінеральних добрив -  не компроміс із совістю, а єдино можливий спосіб отримувати від землі прибуток і розвивати свою справу.

При виборі мінеральних добрив основне - збільшити урожайність поточного сезону, не нашкодивши родючості землі, адже від неї залежить врожай наступних років.

Як же вибрати правильні добрива і отримати якісний високий врожай, коли ринок насичений різноманіттям мінеральних добрив? На перший погляд всі ці добрива "майже однакові", проте між ними існують суттєві відмінності, зокрема це спосіб виробництва, який визначає склад добрив.

Світовим лідером у галузі виробництва та розподілу мінеральних добрив є Норвезька компанія Yara International ASA, яка працює з 1905 року. Рішення компанії ЯРА щодо живлення рослин і точного землеробства дозволяють покращити врожайність та підвищити якість продукції, одночасно зменшуючи вплив на навколишнє середовище.

Перевагою добрив Yara є те, що кожна гранула містить всі необхідні макро- та мікро-елементи в доступній для рослин формі. Оскільки всі поживні речовини містяться в одній гранулі, зникає ризик втрати поживних речовин під час доставки, обробки або внесення.

Продукція Yara має безліч позитивних відгуків, адже представляє на ринку найширший асортимент безпечних мінеральних добрив для польових, плодових, овочевих, ягідних культур, а також для квітів, газонних трав і декоративних рослин. Покупець завжди може бути впевнений, що опис на упаковці мінеральних добрив ЯРА відображає реальний склад добрива.

Щоб захистити себе від придбання фальсифікату та втрати урожаю, купуйте мінеральні добрива ЯРА у офіційних дистриб'юторів, які надають сертифікат якості продукції. Тоді і з'являться кошти на те, аби без жодних перепон із часом взятися до повноцінної інтенсивної технології.